![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEivkdBVmPPKaYR9vBdL6HVDRj7YA3haWOYIvMCXpofZKVZtiklZciKqhZIAVLzwbEN4bFT9hCZFYhqPGO2z_E837CoWERnRrV0PyQoxCvYeyEsz5Rm4leutt22VDPwqhT3muXIRFUg8Dkg/s320/222222.jpg)
Ο Γραμματέας Στρατηγικού Σχεδιασμού & Επικοινωνίας κ. Σπήλιος Λιβανός έκανε την ακόλουθη δήλωση: «Οι δράσεις αυτές αποτελούν μέρος ενός ευρύτερου σχεδιασμού που σκοπό έχει να επαναφέρει την ελπίδα και την αισιοδοξία στους συνανθρώπους μας».
Ο Γραμματέας Κοινωνικών Δικτύων & Ειδικών Πληθυσμιακών Ομάδων κ. Γεώργιος Σταμάτης έκανε την ακόλουθη δήλωση: «Η κοινωνική ευθύνη, μέσω της οποίας προβάλλονται η υπευθυνότητα και οι αξίες της κοινωνικής αλληλεγγύης, είναι μια βασική παράμετρος του συστήματος αξιών, στόχων και δράσεων του κόμματος της Νέας Δημοκρατίας».